SON DAKİKA

Güncel

Çanakkale'de köpekbaligi saskinligi

Çanakkale'de, oltasina 4 metre uzunlukta köpek baligi takilan denizci küçük dilini yutuyordu!

14 Ağustos 2019 13:34
Çanakkale'de köpekbaligi saskinligi

Çanakkale'de, 3 amatör amatör balikçinin oltalarina, 4 metre uzunlugunda ve 350 kilogram agirliginda boz camgöz cinsi dev köpek baligi yakalandi.

Çanakkale'de avlanmaya çikan amatör balikçilar Murat Sezal, Sevki Kuscu ve Tuncay Kusçu'nun oltalarina boz camgöz cinsi dev köpek baligi yakalandi. Yaklasik 1 saat süren ugras sonrasi baligi su yüzeyine çikarabilen balikçilar, karsilastiklari manzara karsisinda gözlerine inanamadi.

Ilk saskinligi üzerlerinden atan balikçilar, yaklasik 4 metre uzunlugunda ve 350 kilogram agirliginda oldugunu tahmin ettikleri dev köpek baligini, avlanmasi yasak bir cins oldugundan agzindaki oltayi çikarip yeniden denize saldi.

1 SAATTE SU YÜZEYINE ÇIKARDILAR

Istanbul'da yasayan ve sportif olarak derin sularda olta ile balik avciligi yapan Murat Sezal, Sevki Kuscu ve Tuncay Kusçu, geçtigimiz günlerde yine Eceabat ilçesindeki Tarihi Gelibolu Yarimadasi'nda bulunan Kabatepe Limani'ndan fiber tekne ile avlanmaya çikti. Genellikle sinarit, mercan, orkinos ve kiliç baligi avi yapan 3 balikçi, Büyük Kemikli Burnu mevkiinde oltalarina canli uskumruyu yem olarak takip derin sulara birakti. Bir süre oltaya yakalanan balik kamisi asilmaya basladi. 6,5 metre uzunlugundaki fiber teknede avlanan balikçilar, büyük bir heyecan ile baligi tekneye çekmeye basladi. Ancak bu hiç de kolay olmadi. Balikçilar, yaklasik 1 saat süren ugraslar sonucu baligi su yüzeyine çikarmayi basardi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım