SON DAKİKA

Saglik

Ekipler seferber oldu! Televizyon programi için indikleri magarada mahsur kaldilar

Elazig'da yayin yapan televizyonun genel yayin yönetmeni ile birlikte 5 kisilik ekip, program çekimi için Keban ilçesinde indikleri magarada mahsur kaldi. Magarada 4 saat mahsur kalan ekip, AFAD ve UMKE tarafindan yapilan çalismayla kurtarilip tedbir amaçli hastaneye kaldirildi.

21 Ağustos 2019 10:41
Ekipler seferber oldu! Televizyon programi için indikleri magarada mahsur kaldilar

 

Elazig'da yayin yapan Kanal 23 televizyonun Genel Yayin Yönetmeni ve 'Doga Için Kesfet' programinin sunucusu Metin Erol ile dagcilarin yer aldigi 5 kisi, çekim için Keban ilçesinde bulunan Damla Tas Magarasi'na girdi.

Yaklasik 100 metre derinligi ve 10 bin metrekarelik alana sahip oldugu ögrenilen magaradan 2 saat geçmesine ragmen çikan olmadi. Bunun üzerine yukarida bekleyen televizyon personeli, durumu Il Jandarma Komutanligi, Il Afet ve Acil Durum Müdürlügü (AFAD), Ulusal Medical Kurtarma Ekibi (UMKE) ve itfaiyeye bildirdi.

Ekipler, iple indikleri magaradaki ekibi yukari çikardi. Magaradan çikarilan ekip, tedbir amaçli hastaneye kaldirildi. Kontrolden geçirilen 5 kisinin saglik durumlarinin iyi oldugu belirtildi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım