SON DAKİKA

Gündem

Kanserle savasan Neslican Tay, hayatini kaybetti

Kansere karsi verdigi mücadeleyle milyonlarin sevgisini kazanan Neslican Tay, tedavi gördügü hastanede hayatini kaybetti. Bir süredir yogun bakimda tedavi gören ve Twitter'da binlerce kullanicinin yardim kampanyasi baslattigi Tay, dördüncü kez yakalandigi kansere yenik düstü.

21 Eylül 2019 00:06
Kanserle savasan Neslican Tay, hayatini kaybetti

"ORGAN YETMEZLIGI SEBEBIYLE HAYATINI KAYBETTI" 

Hastaneden yapilan açiklamada, "Neslican Tay kizimiz 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettigi yaygin tutulum yapmis malign mezensimal tümöre bagli artmis olan semptomlari nedeniyle hastanemize müracaat etmisti. Durumunun agirlasmasi üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yogun bakima alinmisti. Ancak süreç içerisinde gelisen çoklu organ yetmezligi nedeniyle kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet tüm sevenlerine sabirlar dileriz." ifadeleri kullanildi.

"Neslican Tay kizimiz 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettigi 'yaygin tutulum yapmis malign mezensimal tümöre bagli artmis olan semptomlari nedeniyle hastanemize müracaat etmisti. Durumunun agirlasmasi üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yogun bakima alinmisti. Ancak süreç içerisinde gelisen çoklu organ yetmezligi nedeniyle 20.09.2019 saat 21:20'de kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet tüm sevenlerine sabirlar dileriz."

Kanserle mücadelenin simgesi Neslican, yogun bakima alindi

NESLICAN TAY EN SON BU AÇIKLAMAYI YAPMISTI

Neslican Tay, yogun bakima alinmadan önce paylastigi son mesajinda su ifadelere yer vermisti:

"Bu yasadigim kaçinci nüks ya da metastaz sayamiyorum. Cigerlerim zaten berbat durumdalar. Benim tümörün en iyi kemoterapi ile durdurulabiliyormus .O yüzden kemoterapi almaya baslayacagim. Bunu kabul etmem çok zor oldu. Çünkü gerçekten iyilesecegime çok inaniyorum. Iyilesmeyecegime bir gün bile düsünmüyorum ama iyilesirken bu kadar acili olmasi beni çok yipratiyor. Saçlarimi kaybetmek, yasam kalitemin düsmesi, özgürlügüm vesaire kemoterapinin getirdigi bir sürü aci sey var maalesef. Bunlari yasamak gerçekten istemiyorum ama onunla savasmak için, bu hayatta kalmak için bunu yapmam gerekiyorsa kemoterapiye alacagim ve o sekilde devam edecegim. Konustugumda bile sesim gidiyor zaten. Bir cigerim resmen çalismiyor tümörler yüzünden. 'Bu kadar ileriye gidemezsin. 2 adim attigimda nefesimi kesemezsin. Sen nesin, kimsin de benim vücudumu, benim hayatim bu kadar etkiliyorsun. Madem beni bu kadar etkiliyorsun aliyoruz kemoterapiyi ve pasa pasa seni öldürüyoruz' dedim. Çünkü bunu yapmak zorundayim, savasmak zorundayim, onu yenmek zorundayim. Çünkü gerçekten bu hayatta kalmak istiyorum. Çok acili olacak yine bir sürü sey yasayacagim hiç umurumda degil ben hayatta kalmayi, yasamayi çok fazla istiyorum. Bunun için ne gerekiyorsa yapacagim."

 

NESLICAN TAY KIMDIR?

Neslican Tay, 1998 yilinda Bursa'da dogdu. Rizeli bir anne ve Manisali bir babanin kizi olan Neslican Tay ilkögretim ve lise egitimini Rize'de tamamladi. Üniversite sinavina iki hafta kala kansere yakalandigini ögrendi, araya tedavi süreci girdigi için egitimine ara vermek zorunda kaldi.

hayatini-kaybeden-neslican-yasamayi-cok-fazla-istiyorum-demisti_3703_dhaphoto5

Kanserle mücadele ederken bir yandan da egitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, Bahçesehir Üniversitesi'nde psikoloji egitimi görüyordu. 2018 yilinda kanser nedeniyle bir bacagini kaybeden ve kendisine 'Demir Kadin' diyen Neslican Tay, verdigi röportajda söyledigi "Bacagim yok ama yasam sevincim var!" , "Bacagimin kesilmis olmasinin hayatimi etkilemesine izin vermeyecegim. Ben bir bacaktan ibaret degilim ki... Çok daha fazlasiyim!" sözleriyle binlerce insana umut olmustu.

Neslican Tay, 20 Eylül Cuma günü yasamini yitirdi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım