SON DAKİKA

Kültür Sanat

Kebap satıcısı fotoğrafına birincilik

Kebap satıcısı fotoğrafına birincilik: Pink Lady Yılın Yiyecek Fotoğrafıçısı yarışması 2022

30 Nisan 2022 11:17
Kebap satıcısı fotoğrafına birincilik

İngiltere’de düzenlenen Pink Lady Yılın Yiyecek Fotoğrafçısı 2022 yarışmasında ‘Sokak Yiyeceği’ dalında Debdatta Chakraborty, “Kebabiyana” isimli fotoğrafıyla birinciliği aldı. Ödülü getiren fotoğrafta dumanlar içinde kebap yapan bir adam görülüyor.

 

Hindistanlı Chakraborty, Keşmir Vadisi’nde bulunan Sri Nagar kentindeki bir ara sokakta çektiği ve kebap yapan bir adamı gösteren fotoğrafı İngiltere’de ‘Sokak Yiyeceği’ dalında birinciliği aldı. İkincilik ödülünü, Bangladeşli fotoğraf sanatçısı Syed Mahabubul Kader’in Dakka’da yağmur altında meyve satıcısını gösteren fotoğrafı “Kentte Yağmur” aldı.

 

Pink Lady Yılın Yemek Fotoğrafçısı yarışması ilk defa 2011'de başladı. Profesyonel ve profesyonel olmayan, yaşlı ve genç herkese açık olan Ödüller, dünyanın dört bir yanından yemek fotoğrafçılığı ve filmlerinde en iyileri seçiyor. 2011'den beri 96 ülkeden 80 binden fazla fotoğraf ve film ödüllere katıldı. 
 

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım