SON DAKİKA

Tatil

Kurban Bayramini ülkelerinde geçiren Suriyeliler geri dönüyor

Kurban Bayrami’ni ülkelerinde geçiren Suriyeliler Kilis Öncüpinar Sinir Kapisi üzerinden Türkiye’ye dönmeye devam ederken, dönüs yapan Suriyelilerin sayisi 4 bini asti.

26 Ağustos 2019 14:13
Kurban Bayramini ülkelerinde geçiren Suriyeliler geri dönüyor

22 Temmuz-9 Agustos arasinda Türkiye’nin dört bir tarafindan Kilis’e gelen 40 bin 150 Suriyeli, Kurban Bayrami için valilik izniyle ülkesine gitmisti. Suriyelilerin Türkiye’ye 19 Agustos günü baslayan dönüsü sürüyor. Türkiye’ye dönen Suriyelilerin sayisi bu sabah 4 bini asti.

Babul Selam Sinir Kapisi’na gelen Suriyeliler, burada islemleri yapildiktan sonra Kilis Öncüpinar Sinir Kapisi’na geliyor. Göç Idaresi ile pasaport polisi tarafindan islemleri yapilan Suriyeliler, güvenlik önlemleri altinda tahsis edilen otobüslerle Türkiye’ye geliyor. Suriyeliler, gümrük görevlilerinin son kontrollerinden sonra Kilis üzerinden Türkiye’ye giris yapiyor.

DÖNÜSLER 31 ARALIK'A KADAR SÜRECEK

Dönüsler sirasinda engelli, yasli ve hamilelere öncelik taniniyor. Suriyelilerin dönüsünün 31 Aralik 2019 tarihine kadar sürecegi bildirildi.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım