SON DAKİKA

Dünya

Putin'in Açıklamalarından Sonra Uzmanlar Ne Dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkesinin Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’ni resmen tanıdığına dair kararnameyi imzalamasının ardından uzmanlar farklı yorumlarda bulundular.

22 Şubat 2022 00:52
Putin'in Açıklamalarından Sonra Uzmanlar Ne Dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkesinin Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’ni resmen tanıdığına dair kararnameyi imzalamasının ardından  sonra uzmanlar bizzat Dünya'nın artık tek kutuplu bir dünya kalmadı dediler.

Avrupa Neden Endişeli?

ABD Avrupaya göre daha sakin çünkü avrupanın savunma sistemleri çok etkin değil. Avrupalı devletler savunma sistemlerinde hem mesafe hem de hazırlıklar iyi seviyeler de değil. Bundan dolayı Avrupa develetleri ABD'ye göre daha panik içinde dediler

Tek Kutuplu Dünya Dönemi Bitti

Uzmanlar bizzat artık yeni bir Dünya'ya uyandığımızı ve bu yeni Dünya'da artık tek kutuplu olmadığını Rusya'nın artık diğer bir kutup olarak yeniden doğduğunu söylediler. Bundan sonra Rusya ve Çin'in daha yakınlaşacağını ön gördüler. Bu akşamın bir milat olduğunu ve bundan sonraki süreçlerin çok dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerektiğini söyledir.

 


 

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım