SON DAKİKA

Güncel

Sahan Gökbakar, faytonlarin kaldirildigini duyuran Tunç Soyer'i elestirdi

Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Tunç Soyer, sosyal medya hesabindan faytonlarin kaldirilmasiyla ilgili yasal sürecin tamamlandigini duyurdu. Sahan Gökbakar ise 'Faytonlari kaldiracaginiza diger dünya sehirleri gibi bakilsin' diyerek Soyer'i elestirdi.

26 Haziran 2019 16:46
Sahan Gökbakar, faytonlarin kaldirildigini duyuran Tunç Soyer'i elestirdi

Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Tunç Soyer, sosyal medya hesabindan yaptigi faytonlarin kaldirilmasiyla ilgili yasal süreç tamamlandigini duyurdu. Soyer'e ilk elestiri ünlü komedyen Sahan Gökbakar'dan geldi.

MÜJDELI HABERI VERDI

Soyer, Instagram hesabindan yaptigi paylasimda, "Seçildigimiz günden bu yana faytonlarin kaldirilmasiyla ilgili yasal ve teknik süreçleri yürüttük. Bu süreç tamamlandi, Izmir'de fayton dönemi kapandi. Hayvan haklarini gözetmek, temel önceliklerinden biri olmaya devam edecek" dedi.

ILK ELESTIRI SAHAN'DAN GELDI

Sahan Gökbakar Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Tunç Soyer'in sosyal medya hesabindan yaptigi paylasimin altina yasayla ilgili tepki çekebilecek yorumda bulunarak sunlari söyledi: "Viyana'da faytonla sehir turu attirirlar, New York'ta faytonla Central Park'ta gezersin. Atlara senelik izin verirler, tatile çiftlige yollarlar, günde en fazla 3-4 saat çalistirirlar... Kisaca ülkemizde insana verilenden daha deger verdikleri bile olur maalesef... Izmir'de bunu kaldiracaginiza diger dünya sehirlerinde oldugu gibi o atlarin en özenli sekilde bakilmasi saglansa bu is belediyece lisansli olsa, ciddi denetlense, kurallar kaideler normlar belirlense ve hayvan haklari bu sekilde daha da gelistirilse bence daha iyi olurdu... Kaldirmak o hayvanlarin daha da kötü sartlara itmez mi? Bakim için sahiplerine maddi olanak lazim degil mi?"

 

 

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım