SON DAKİKA

Güncel

Sule Çet davasi için uzun zamandir aranan dudak okuma uzmani bulundu

Üniversite ögrencisi Sule Çet'in süpheli ölümüyle ilgili devam eden sorusturmada kamera görüntülerinin incelenmesi için aranan dudak okuma uzmani bulundu.

2 Ekim 2019 10:37
Sule Çet davasi için uzun zamandir aranan dudak okuma uzmani bulundu

Ankara'da plazanin 20'inci katindan düserek yasamini yitiren Sule Çet'in (23) ölümüyle ilgili devam eden dava için dudak okuma uzmani bulundu. Hacettepe Üniversitesi'nden emekli olan uzmanin, su anda Istanbul'da bulunan bir üniversitede ögretim üyesi olarak görev yaptigi bildirildi.

Ankara 31. Agir Ceza Mahkemesi'nin talebi üzerine bulunan uzman, tutuklu saniklar Çagatay Aksu ile Berk Akand arasinda Sule Çet'in düsmesinden sonra asansör önünde gerçeklesen diyalogu çözmeye çalisacak.

Milliyet'ten Pasa Alyurt'un haberine göre, uzun zamandir aranan dudak okuma uzmani için mahkeme, 19 Agustos'ta Milli Egitim Bakanligi'na bünyelerinde bu konuda uzman kisi bulunup bulunmadigini yazi ile sormustu. Bakanliktan gelen cevap yazisinda ise, "Arastirmalar sonucu bakanlik bünyesinde görev yapan dudak okuma uzmaninin bulunmadigi anlasilmistir" denilmisti.

TRT VE EGM' DE DE BULUNAMAMISTI

Mahkemenin daha önce de yazi yazdigi TRT ve Emniyet Genel Müdürlügü (EGM) Kriminal Daire Baskanligi da, bünyelerinde dudak okuma konusunda uzman kisi bulunmadigini belirtmisti. Sule Çet ailesinin avukatlari ise bakanligin olumsuz yanitinin ardindan dudak okuma konusunda uzman kisilerden olusacak bilirkisi kurulu olusmasi için mahkemeye basvuracagini dile getirmisti.

NE OLMUSTU?

Gazi Üniversitesi ögrencisi Sule Çet, geçen yil 28 Mayis'ta saat 03.50'de plazanin 20'nci katindan düserek yasamini yitirmisti. Olayla ilgili, Çagatay Aksu (34) ve Berk Akand'in (33) 'cinayet', 'nitelikli cinsel saldiri' ve 'hürriyeti tehdit' suçlarindan tutuklanmisti.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım