SON DAKİKA

Uber'in hava taksi merkezleri iste böyle görünecek

Uber, Federal Havacilik Kurulu'nun verdigi sartli izinle birlikte önümüzdeki yil Hava Taksi'lerinin testlerine baslamayi düsünüyor. 2023 yilina kadar testleri tamamlamayi planlayan Uber, sonrasinda profesyonel olarak uçuslarina baslayacak.

15 Haziran 2019 12:20
1 Düsük irtifada uçacak olan ve 4 yolcu kapasitesine sahip olan Uber Elevate'i kullanmak isteyen müsteriler, 20 kilometrelik bir yolculuk için Uber'e 100 dolarlik bir ödeme yapacaklar.

Düsük irtifada uçacak olan ve 4 yolcu kapasitesine sahip olan Uber Elevate'i kullanmak isteyen müsteriler, 20 kilometrelik bir yolculuk için Uber'e 100 dolarlik bir ödeme yapacaklar.

2 Ancak Uber yetkilileri tarafindan yapilan açiklamalarda bu hizmetin ilerleyen dönemlerde biraz daha ucuzlayacagi bildirildi. Ilk etapta kilometre basina yaklasik 5 dolar ödeyecek olan müsteriler, hizmetin aktif olarak kullanilmasina baslamasindan bir süre sonra 2.5 ila 3 dolar arasinda bir ödeme yapacaklar.

Ancak Uber yetkilileri tarafindan yapilan açiklamalarda bu hizmetin ilerleyen dönemlerde biraz daha ucuzlayacagi bildirildi. Ilk etapta kilometre basina yaklasik 5 dolar ödeyecek olan müsteriler, hizmetin aktif olarak kullanilmasina baslamasindan bir süre sonra 2.5 ila 3 dolar arasinda bir ödeme yapacaklar.

3 Uber, Hava Taksi hizmetini ilk etapta 3 farkli sehirde kullanima sunacak. Bu sehirler Dallas, Los Angeles ve Melbourne olacak. Belirlenen bu üç sehirde de Uber, Uber Elevate için uyumlu olan kendi havaalanlarini kuracak.

Uber, Hava Taksi hizmetini ilk etapta 3 farkli sehirde kullanima sunacak. Bu sehirler Dallas, Los Angeles ve Melbourne olacak. Belirlenen bu üç sehirde de Uber, Uber Elevate için uyumlu olan kendi havaalanlarini kuracak.

4 Bu havaalanlari en az 5 araci ayni anda sarj edebilecek. Bununla birlikte çevresinde alisveris merkezleri ve buna benzer yasam alanlari bulunacak. Havaalanlarinin hepsi, Hava Taksi'leri sarj edebilmek için kendi günes paneli sistemine sahip olacak.

Bu havaalanlari en az 5 araci ayni anda sarj edebilecek. Bununla birlikte çevresinde alisveris merkezleri ve buna benzer yasam alanlari bulunacak. Havaalanlarinin hepsi, Hava Taksi'leri sarj edebilmek için kendi günes paneli sistemine sahip olacak.

5 Böylece araçlar, temiz ve yenilenebilir enerji kullanilarak hem hizmet verecek hem de sarj edilebilecek. Bu havaalanlarininin insasi su an için tasarim asamasinda.

Böylece araçlar, temiz ve yenilenebilir enerji kullanilarak hem hizmet verecek hem de sarj edilebilecek. Bu havaalanlarininin insasi su an için tasarim asamasinda.

6 Tasarimlarin tamamlanmasinin ardindan bu yapilar, ilk olarak Melbourne'de kurulacak. Bunun sebebi test uçuslarinin merkezinin Melbourne olmasi. Iste bazi havaalani tasarimlari;

Tasarimlarin tamamlanmasinin ardindan bu yapilar, ilk olarak Melbourne'de kurulacak. Bunun sebebi test uçuslarinin merkezinin Melbourne olmasi. Iste bazi havaalani tasarimlari;

7

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

  • Önerilen Haberler

  • Foto Galeri Haberler

Web Tasarım