SON DAKİKA

Politika

Üyelik Müzakerelerini Sonlandirmamiz Gerek

AP Seçimlerinde Türkiye Rahatsizligi: Üyelik Müzakerelerini Sonlandirmamiz Gerek

28 Nisan 2019 09:05
Üyelik Müzakerelerini Sonlandirmamiz Gerek

AP seçimlerinde Avrupa Halk Partisi'nin liste basi adayi Alman siyasetçi Manfred Weber, Türkiye üyelik müzakerelerinin sonlandirilmasi gerektigini söyledi.
23-26 Mayis tarihlerinde yapilacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde muhafazakar Avrupa Halk Partisi'nin (EPP) liste basi adayi olan Manfred Weber, Türkiye'nin Avrupa Birligi (AB) üyeligine karsi oldugunu bir kez daha vurguladi.

Alman Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin, Münster kentinde Avrupa seçimleri kampanyasina start verdikleri toplantida konusan Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) üyesi Weber, "Avrupa'nin nihai sinirlari var mi? Uzun vadede Avrupa nereye kadar uzaniyor?" sorusunu yöneltti.
 

"ORTAKLIK, DOSTLUK ISTIYORUZ AMA..."

Avrupa'nin komsulariyla iyi iliskiler içinde olmayi istedigini belirten Weber, AB ile Türkiye'nin iliskilerinde gelinen noktada en çok "dürüstlüge ihtiyaç duyuldugunu" söyledi. "Bu nedenle Türkiye'nin AB'nin üyesi olabilecegine inanmiyorum" diyen Alman politikaci, "Ortaklik, dostluk istiyoruz ama Türkiye ile üyelik müzakerelerini sonlandirmamiz gerek" seklinde konustu.


TÜRKIYE'YI YINE HEDEF ALMISTI

Alman siyasetçi, Sali günü Atina'da seçim kampanyasini baslatmasi dolayisiyla yaptigi konusmada da, Türkiye'nin "hiçbir zaman AB üyesi olamayacagini" söylemisti.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım