SON DAKİKA

Ekonomi

Vdmk’nın İhracına Oyak Yatırım Aracılığıyla 2,9 Kat Talep

Oyak Yatırım, Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi’nin Kurduğu Fibabanka (1) No’lu Varlık Finansmanı Fonu’nun İhraççısı Olduğu Vdmk İhracına Aracılık Etti. Toplam 274 Milyon Tl Değerindeki İhraca 2,9 Kat Talep Geldi.

27 Mayıs 2022 12:19
Vdmk’nın İhracına Oyak Yatırım Aracılığıyla 2,9 Kat Talep

OYAK YATIRIM, Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi’nin kurduğu Fibabanka (1) No’lu Varlık Finansmanı Fonu’nun ihraççısı olduğu VDMK ihracına aracılık etti. Toplam 274 milyon TL değerindeki ihraca 2,9 kat talep geldi. 

Her geçen gün ürün portföyünü geliştirerek artıran OYAK YATIRIM, Fibabanka ve Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi (TMKŞ) iş birliği ile ihraç edilen Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK) ihracına aracılık etti. VDMK ihracı ile Fibabanka tüketici kredileri menkul kıymetleştirilerek ikincil kredi piyasasının oluşmasına önemli bir katkı sağlandı. İstanbul’un finans merkezi olma hedefi için çok önemli bir adım olan ikincil kredi piyasasının önümüzdeki dönemde sermaye piyasalarındaki payının artacağı öngörülüyor. 

2,9 kat talep geldi 


Şirketten yapılan açıklamaya göre, toplam 274 milyon TL tutarındaki ihraca yatırımcılardan 2,9 kat (784 milyon TL) talep geldi. İhraç, TMKŞ’nin sunduğu ürün geliştirme, kredi analitik, BT altyapı ve operasyon hizmetlerinden faydalanılarak A ve B grubu olmak üzere toplam 9 farklı vade aralığında, en kısa vade 33, en uzun vade 343 gün olacak şekilde tamamlandı. A Grubu kıymetler iskontolu, B Grubu kıymetler ise kuponlu olarak ihraç edildi. B Grubu kıymetlerin kupon getirisi, kredilerin ödenme performansına ve kredilerden gelecek nakit akışlarının nemalandırılmasına göre değişkenlik gösterecek şekilde tasarlandı. 
 


Vdmk’nın İhracına Oyak Yatırım Aracılığıyla 2,9 Kat Talep

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım