SON DAKİKA

Teknoloji

Vestel’den Görme Engelli Kullanıcılar İçin Önemli Adım

Herkes İçin Erişilebilir Bir Dünya Mümkün Vizyonuyla Vestel, Sektörde Bir İlklerden Birine İmza Atarak Blindlook İle Görme Engelli Kullanıcıları İçin Engelleri Kaldırmak Adına İş Birliğine Gidiyor, Vestel’le Olur Neden Olmasın Diyor.

31 Mayıs 2022 11:35
Vestel’den Görme Engelli Kullanıcılar İçin Önemli Adım

Herkes için erişilebilir bir dünya mümkün vizyonuyla Vestel, sektörde bir ilklerden birine imza atarak BlindLook ile görme engelli kullanıcıları için engelleri kaldırmak adına iş birliğine gidiyor, ’’Vestel’le olur Neden olmasın’’ diyor. 

Uzun yıllardır herkes için daha erişilebilir ve daha eşit bir dünya oluşturma vizyonuyla çalışmalar yapan Vestel, bu yolda attığı adımlara bir yenisini ekliyor. 2017’de Erişilebilirlik Projesi’ni Birleşmiş Milletler Konseyinde sunarak dünyaya açılan Vestel’in 2019’da YGA’lı gençlerle birlikte geliştirdiği akıllı baston WeWalk projesi, TIME dergisi tarafından yılın en iyi icadı seçilmişti. Şirket şimdi de BlindLook iş birliğiyle sektörde öncü bir adım daha atmaya hazırlanıyor. 

Verilen bilgiye göre BlindLook, dünyadaki 285 milyon görme engellinin özgürce hayata dahil olabilmesi hedefiyle yola çıkan bir girişim. Geliştirdiği sesli haritalama teknolojisi sayesinde ürün ve hizmetlerin görme engelli bireyler tarafından özgürce kullanılmasını sağlıyor. BlindLook platformuna eklenen markaların haritalanmış ürün ve hizmetleri görme engellilerin erişimine açılıyor. Böylelikle bu markaların web sitelerini, uygulamalarını kullanmak; spor markaları ile spor, kozmetik markaları ile makyaj yapmak onlar için de mümkün hale geliyor. İş birliğiyle birlikte şirketin ürün ve hizmetleri platforma özel olarak tasarlanan içeriklerle kullanıcıların hizmetine sunulacak. Görme engelliler, Vestel.com.tr web sitesinde kimseden yardım almaya ihtiyaç duymadan tüm bilgi ve içeriklere erişebilecek. Beyaz eşya, küçük ev aletlerini ve mobil/IoT ürünlerini ses simülasyonu sayesinde dilediği an özgürce kullanabilecek. Platformun ‘Audio Simulation’ teknolojisi sayesinde görme engelli tüketiciler, sesli ürün haritalama teknolojisini kullanarak kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan ürün ve hizmetlere erişim sağlayacak. 

Sürdürülebilirlik çatısı altında toplumsal konulara hassasiyeti ile dikkat çeken şirket, bu alanda projeler geliştirmeye, iş birlikleri yapmaya hız kesmeden devam edecek. 
 

Vestel’den Görme Engelli Kullanıcılar İçin Önemli Adım

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım